2023.05.10 - Czy Kraków ma szansę stać się nową Kapadocją?
Dodane przez harclot dnia Maja 10 2023 22:04:00
230510
Czy Kraków ma szansę stać się nową Kapadocją?
Hello Kraków: Rozmowy13 min Opublikowano: 10.05.2023

>>> Oglądaj [https://playkrakow.com/vods/vod.7247-czy-krakow-ma-szanse-stac-sie-nowa-kapadocja]

Baloniarstwo fascynuje ludzi od paru wieków, a nad fenomenem podróży balonem pochylał się m.in. Juliusz Verne. W studiu Hello Kraków krakowscy piloci balonowi – Krzysztof Korepta i Michał Przybytek – opowiadają o swojej nietypowej pasji: o tym, gdzie złapali bakcyla, czy to drogie hobby oraz czy jest dla każdego i na każdą pogodę.

Czy Kraków ma szansę stać się nową Kapadocją? – to pytanie ciśnie się na usta, gdy mowa o balonowych fascynatach w naszym mieście. Okazuje się, że mamy tu wielu miłośników lotów balonami widokowymi. I to od wielu lat… – W Krakowie rozpoczęliśmy w 1993 r. i chcemy stworzyć tutaj stolicę balonową – mówi w rozmowie z Małgorzatą Rutkowską i Piotrem Wojdyłą Krzysztof Korepta. – Dużo latamy dla siebie, ale też robimy tzw. komercję. Zarabiamy na sprzęt. Koszt takiego balonu to od 250 do 300 tys. zł – dodaje.

Jak zacząć swoją przygodę z balonami? Na przykład udać się do Harcerskiego Klubu Balonowego w Krakowie. – To było w zimie. W Ojcowie, jakieś 8-9 lat temu. Nie było słonecznie, raczej pochmurno. Wrażenie jednak bardzo fajne i tak to kontynuuję – opowiada o swoim pierwszym balonowym doświadczeniu Michał Przybytek, który pasją zaraził się od ojca.

Trzeba pamiętać, że podstawą jest szkolenie – bez tego ani rusz. Minimalnie trwa kilka miesięcy, a nawet dwa - trzy lata.

Pasja – choć nie najtańsza – naszych gości porwała na całego. Nie tylko oddali się jej bez pamięci, to jeszcze w planach mają jeszcze wielką balonową imprezę.
A o szczegółach dowiecie się z rozmowy – zapraszamy!


Dziennikarz - Małgorzata Rutkowska, Piotr Wojdyło
Produkcja - Miasto Kraków, Kraków5020
Gość programu - Michał Przybytek, Krzysztof Korepta

>>> alternatywny link do filmu [na YT]
.